עבור\י לתוכן המרכזי
עבור\י לתפריט המרכזי
הגעת לתפריט הראשי, לחיצה על אינטר תעביר אותך אל לתוכן המרכזי
איזור התוכן המרכזי, לחיצה על אינטר תחזיר אותך אל ראש הדף

בדיקות באמצעות קפסולה

קפסולה [כמוסה] אנדוסקופית הנה פתרון מהפכני להדגים, לזהות ולעקוב אחרי הפרעות במערכת העיכול באופן ידידותי למשתמש. השיטה פותחה בישראל ע"י חברת Given Imaging בשנת 1998 כווידאו קפסולה שאפשרה לראשונה לרופאים להדגים את המעי הדק ובעקבותיה את כל מערכת העיכול. הקפסולה היא בגודל של כדור נבלע ומכילה טכנולוגיות מדידה כמו מצלמה, מכשור לניטור חומציות [pH], לחץ וטמפרטורה ומאפשר לעקוב אחרי התנהגות המעי הבריא והחולה. 
מאז המצאת הווידאו קפסולה פותחו התקנים נוספים המבוססים על הקפסולה ומאפשרים לרופאים לאבחן ולעקוב אחרי פתולוגיות במערכת העיכול, שעד כה לא היה ניתן לזהות אותם בשיטות הבדיקה המסורתיות.

פתרונות המוצעים בכסטרומד לאבחון, זיהוי וניטור בעיות במערכת העיכול באמצעות קפסולה: 

ווידאו קפסולה

ווידאו קפסולה להדגמת מערכת העיכול היא כמוסה בגודל של גלולת ויטמינים גדולה, הנבלעת על ידי הנבדק. לאחר בליעתה, הכמוסה נעה לאורך המעי ומשדרת תמונות של חלל המעי למקלט הצמוד לנבדק. לאורך הבדיקה יכול הנבדק לתפקד באופן רגיל.

מידע נוסף »

קפסולה לניטור חומציות ושט

קפסולה נבלעת, שמטרתה לנטר את תדירות ומשך העלייה של חומצות הקיבה בוושט במהלך פעילות שגרתית של 48 שעות ועד 96 שעות. 

מידע נוסף »

קפסולה למדידת תנועתיות

כמוסה למדידת תנועתיות מערכת העיכול-Smartpill הינה גלולה לבליעה העושה שימוש בטכנולוגית חיישנים למדידת חומציות, לחץ וטמפרטורה של מערכת העיכול.

מידע נוסף »

קפסולה דמה

קפסולה דמה [Patency Capsule] עשויה לקטוז ומיועדת למטופלים אשר אצלם קיים חשד לקיום הצרויות במעי. לפי תוצאות בדיקה זו ניתן לדעת האם ניתן להמשיך ולבצע בדיקה ע"י קפסולה למעי הדק או לוושט  

מידע נוסף »
שלח לחבר
Close
דוא"ל שלך: דוא"ל של החבר: