עבור\י לתוכן המרכזי
עבור\י לתפריט המרכזי
תפריט לשינויישפות באתר
הגעת לתפריט הראשי, לחיצה על אינטר תעביר אותך אל לתוכן המרכזי
איזור התוכן המרכזי, לחיצה על אינטר תחזיר אותך אל ראש הדף

מניעה וגילוי מוקדם

כאשר הגידולים כבר גדלים הם יכולים כבר לגרום לתלונות כמו חסימה או דימום בהתאם לאיבר הפגוע ואז יותר קל לאבחן אבל הטיפול הופך להיות מורכב ומסובך יותר. בכל מקרה חולים אלו זקוקים לתכנית מסודרת של הערכת דרגת וחומרת המחלה שכוללת הערכת סוג הגידול, חדירתו לדופן המעי והתפשטותו לאיברים אחרים. לשם כך אגדנו תחת קורת גג אחת את כל השירותים הנחוצים להגיע לאבחנה שלמה, להציע טיפול ומעקב אופטימליים כולל  קשר עם מומחים בהדמיה וכירורגים מובילים בארץ, שיפור וההתאוששות של החולה ומעקב למנוע חזרה. מרבית גידולי מערכת העיכול ניתנים למניעה ולכן השתתפות בתוכנית כזו היא הבסיס לכל האוכלוסייה. בגסטרומד בנינו תוכנית מעקב אישית לכל נבדק בהתאם לגילו ודרגת הסיכון לפתח את המחלה. 

 סוגי המניעה לסרטן של מערכת העיכול

מניעה ראשונית

גסטרומד הינו מרכז המומחים פרטי, מתקדם והגדול בארץ המתמקד בכל הבעיות הקשורות בדרכי העיכול (גסטרו), כבד, לבלב, תזונה ואכילה. בגסטרומד אנו מאמינים שרפואה נכונה אמורה לשלב בין קידום בריאות ורפואה מונעת לבין ניהול מחלה.

למידע נוסף

undefined

מניעת סרטן

מקובל שמרבית מקרי סרטן מערכת העיכול ניתנים למניעה ע"י גילוי והסרת הפוליפים המהווים את הנגע הטרום סרטני. רק קולונוסקופיה טיפולית מאפשרת לזהות נגע זה בשלב מוקדם לפני הפיכתו לסרטן ולמנוע את המחלה. 

למידע נוסף

undefined

גילוי מוקדם

פוליפ מתקדם או סרטן נוטים לדמם ולהפריש תאים לחלל המעי. בדיקות לדם סמוי או ל DNA בצואה מאפשרים לגלות את הפוליפים המתקדמים או הסרטן מוקדם ובכך לשפר את הפרוגנוזה ואת סיכויי ההחלמה. 

למידע נוסף

undefined
בדיקות למניעת וגילוי מוקדם של סרטן המעי

בדיקות אנדוסקופיות

אנדוסקופיה של מערכת העיכול מהווה את הבדיקה היעילה והמהימנה במערכת העיכול. היתרון בבדיקה היא העובדה שניתן לסרוק את כל מערכת העיכול, לזהות נגעים לקחת דגימה ולהסיר נגעים. החיסרון היא העובדה שמדובר בבדיקה חודרנית הדורשת סדציה. בדיקה זו נחשבת כבדיקה למניעת סרטן בנוסף לגילוי מוקדם 

למידע נוסף

undefined

בדיקות המבוססות על בדיקות צואה

בדיקות לבדיקת דם סמוי על סוגיהם השנים [FOBT], בדיקה אימונית [FIT] או בדיקות מתקדמות המבוססות על בדיקות גנים בצואה מהוות כיום את הבסיס השגרתי לגילוי מוקדם של סרטן המעי הגס. הבדיקות מגלות דימום מנגעים ולכן ניתן לזהות רק גידול או פוליפ מתקדם. החיסרון של הבדיקה היא בצורך לבצע אותם כחלק תוכנית מידי שנה.

למידע נוסף

undefined

בדיקות המבוססות על בדיקות דם

בשל האי נוחות בבדיקות צואה והצורך באיסוף צואה נעשה מאמץ גדול למציאת סמנים בדם זולים ויעילים שיוכלו לשמש כסמנים לגילוי מוקדם של פוליפים או סרטן במערכת העיכול. לא נמצאו עד כה בדיקת דם שעונה על כל הדרישות. 

למידע נוסף

undefined

בדיקות המבוססות על הדמיה

CT קולונוגרפיה [קולונוסקופיה וירטואלית] ווידאוקפסולה של המעי הגס מהווים אלטרנטיבה להדגים פוליפים וגידולים במערכת העיכול בדרך שהיא פחות חודרנית.

למידע נוסף

undefined

בדיקות גנטיות

במטופלים עם חשד לסרטן תורשתי או משפחתי מומלץ לבצע בדיקות גנטיות ולזהות את השינוי הגנטי [מוטציה] הגורמת למחלה. סרטן המבוסס על מוטציה מוכרת מאפשרת מעקב וטיפול

למידע נוסף

undefined

כיצד אפשר לדעת באם הנך בסיכון מוגבר הדורש ייעוץ גנטי?

 • במידה והאבחנה של סרטן לפני גיל 50
 • אבחנה של  2 גידולים סרטניים כאשר אחד מהם במערכת העיכול בכל גיל
 • אבחנה של פוליפ לפני גיל 40
 • אבחנה של יותר מ 10 פוליפים בכל מערכת העיכול בכל גיל
 • כאשר יש סיפור משפחתי של פוליפים או סרטן אצל קרובי משפחה מדרגה ראשונה

 מה כולל השירות?

 • תשאול מקיף של גורמי הסיכון
 • עריכת עץ משפחתי מפורט ע"י מומחים בגסטרואונקולוגיה וגנטיקה וניסיון להבין את תורשת המחלה
 • בדיקה גופנית מקיפה
 • בדיקות אנדוסוקםפיות והדמיה בציוד המשוכלל ביותר לזהות את הנגעים מוקדם ככל האפשר
 • בירור גנטי מולקולרי במעבדות המתקדמות בארץ ובעולם
 • מעקב - קביעת תכנית אישית מפורטת
 • ייעוץ גנטי למטופלים ולמשפחות
 • המלצות לארח חיים בריא