עבור\י לתוכן המרכזי
עבור\י לתפריט המרכזי
תפריט לשינויישפות באתר
הגעת לתפריט הראשי, לחיצה על אינטר תעביר אותך אל לתוכן המרכזי
איזור התוכן המרכזי, לחיצה על אינטר תחזיר אותך אל ראש הדף

מהי כירורגיה ?

אצל רבים המילה 'ניתוח' מעלה חששות רבים ותחושה כי מדובר בטיפול בלתי הפיך. ההתנגדות הפנימית לניתוח, ברוב המקרים ללא שום סיבה רציונאלית מאחוריה, היא התנגדות שאנחנו בגסטרומד שואפים לפוגג כדי לאפשר לחלק מהמטופלים לקבל טיפול שיכול לשנות את חייהם.

אחת מהסיבות השכיחות ביותר שמעלים מטופלים כחלק מההתנגדות לניתוח, היא כי ניתוח צריך להיות המוצא האחרון, רק לאחר שלא נמצא כל פתרון אחר. מטרתנו היא לשפוך אור על הטיפול הניתוחי כטיפול שיכול לחולל מהפך בחייכם ולהיות הפתרון הראשון ולא האחרון.

ניתוח הוא שם כולל לסדרה ארוכה של הליכים כירורגיים מסוגים שונים, פולשניים במידות שונות, במידות שונות של קושי, בעלי סיכונים שונים, פרקי זמן ארוכים יותר או קצרים יותר של החלמה וסיכויי הצלחה משתנים.
המאפיין היחידי של כל הניתוחים באשר הם, הוא עצם החדירה לגוף באמצעים שונים, כדי לטפל בבעיה פנימית שלא ניתן לפתור מחוץ לגוף בטיפולים תרופתיים או אחרים.
חלק מהניתוחים היום הם כה פשוטים וקלים, עד כי כמעט לא מורגש בהם חתך, ההחלמה מהם אורכת כ-24 שעות והם אפילו לא כוללים הרדמה מלאה. ניתוחים כאלה יכולים להיות קלים, פשוטים ויעילים בהרבה מכל טיפול אחר שמטופל מעדיף רק כדי לא לעבור ניתוח. אבל, גם במקרים בהם הניתוחים יותר מורכבים, לעיתים הם הפתרון היעיל ביותר מכלל הפתרונות העומדים לרשותנו. זו גם הסיבה שמטופל עובר סדרה של אבחונים, בדיקות ובירור רפואי עד להמלצה הסופית על הטיפול המתאים ביותר, שבחלק מהמקרים יכול להיות ניתוח.