עבור\י לתוכן המרכזי
עבור\י לתפריט המרכזי
הגעת לתפריט הראשי, לחיצה על אינטר תעביר אותך אל לתוכן המרכזי
איזור התוכן המרכזי, לחיצה על אינטר תחזיר אותך אל ראש הדף
אבחון-בדיקות ופעולות

קפסולה אנדוסקופית ( Capsule Endoscopy )

שלח לחבר
Close
דוא"ל שלך: דוא"ל של החבר:
 
עברית | English | #
תקציר
בפירוט
אצלנו בגסטרומד
מקורות

תקציר

קפסולה [כמוסה] אנדוסקופית הנה פתרון מהפכני להדגים, לזהות ולעקוב אחרי הפרעות במערכת העיכול באופן ידידותי למשתמש. השיטה פותחה בישראל ע"י חברת Given Imaging בשנת 1998 כווידאו קפסולה שאפשרה לראשונה לרופאים להדגים את המעי הדק ובעקבותיה את כל מערכת העיכול.
בדיקת הקפסולה הנה ידידותית לנבדק קלה לבליעה רק בגודל של כדור נבלע, הנה משדרת ישירות למקלט הנישא חיצונית ע"י הנבדק ללא כל חיווט היוצא מהחולה וגורם לאי נוחות.
מאז המצאת הווידאו קפסולה פותחו התקנים נוספים המבוססים על הקפסולה ומאפשרים לרופאים לאבחן ולעקוב אחרי פתולוגיות במערכת העיכול, שעד כה לא היה ניתן לזהות אותם בשיטות הבדיקה המסורתיות. שיפור הטכנולוגיה מאפשר לחבר לקפסולה טכנולוגיות מדידה מגוונות כמו: מצלמה, מכשור לניטור חומציות [pH], לחץ או טמפרטורה וע"י כך לעקוב אחרי התנהגות המעי הבריא והחולה.

להלן השימושים העיקריים של בירור רפואי ע"י קפסולה [כמוסה]:

ווידאו קפסולה [להדגמת מערכת העיכול] -  Video Capsule

מדובר בכמוסה (קפסולה) בגודל של גלולת ויטמינים גדולה, הנבלעת על ידי הנבדק. לאחר בליעתה, הכמוסה נעה לאורך המעי ומשדרת תמונות של חלל המעי למקלט הצמוד לנבדק. לאורך הבדיקה יכול הנבדק לתפקד באופן רגיל.

למידע נוסף

קפסולה להדגמת מערכת העיכול-מתוקן.jpg

 

קפסולה לניטור חומציות הושט [pH]

קפסולה קטנה המוצמדת לוושט בזמן אנדוסקופיה ומטרתה לנטר את עוצמת, תדירות ומשך העלייה של חומצות הקיבה בוושט במהלך פעילות שגרתית של 48 שעות ועד 96 שעות.

למידע נוסף

bravo ph.jpg (1)

 

כמוסה למדידת תנועתיות מערכת העיכול [Smart pill]

ה- Smart Pill הנה גלולה [קפסולה] נבלעת העושה שימוש בטכנולוגית חיישנים למדידת חומציות, לחץ וטמפרטורה של מערכת העיכול ומאפשרת למדוד את תנועתיות כל מערכת העיכול.

למידע נוסף

smartpill-מתוקן.jpg