עבור\י לתוכן המרכזי
עבור\י לתפריט המרכזי
הגעת לתפריט הראשי, לחיצה על אינטר תעביר אותך אל לתוכן המרכזי
איזור התוכן המרכזי, לחיצה על אינטר תחזיר אותך אל ראש הדף
אבחון-בדיקות ופעולות

קפסולה לניטור חומציות הוושט ( Capsule pH Monitoring )

שלח לחבר
Close
דוא"ל שלך: דוא"ל של החבר:
 
עברית | English | #
תקציר
בפירוט
אצלנו בגסטרומד

תקציר

ניטור חומציות הוושט באמצעות קפסולת Bravo הנה בדיקה ידידותית למטופל/ת המאפשרת לזהות את הגורם לצרבת. בדיקה זו מאפשרת לרופא להעריך את תסמיני הצרבת - כדי לקבוע את תדירות ומשך העלייה של החומצה לוושט ולהקביל אותה לתלונות. באופן זה ניתן לאמת שהגורם לתלונותיך היא מחלת ההחזר הוישטי [GERD] ולנטר את הטיפול הנחוץ לבעיה.
מטרת הבדיקה היא לנטר את תדירות ומשך העלייה של חומצות הקיבה העולות בוושט במהלך פעילות שגרתית של 48 שעות.  בעקבות השיפור בטכנולוגיה ניתן כבר להאריך את משך הבדיקה עד ל 96 שעות ובכך לאפשר לא רק לנטר את החומציות אלא גם לבדוק את ההשפעה של טיפולים שונים על החומציות. באופו שגרתי הבדיקה מתבצעת ביומיים הראשונים ללא טיפול סותר חומצה וביומיים האחרונים עם הטיפול הטב ביותר על מנת להעריך את יעילות הטיפול על התלונות. 

היתרון בניטור חומציות ע"י קפסולה ללא חוט היא בעובדה שהיא נוחה וידידותית למטופל ואינה כרוכה בסבל המלווה את הבדיקה הסטנדרטית הכרוכה בהכנסת קפסולה מחובר לתחוט היותא מהאף במשך כל הבדיקה הקפסולה משדרת באופן אלחוטי ישירות למקלט הנישא ע"י החולה חיצונית ללא חיבור ע"י חוטים. יתרון נוסף בבדיקת הקפסולה לעומת מדידית החומציות הסטנדרטית היא בעובדה שהנה מתבצעת בתנאים הפיסיולוגיים היומיומיים בו הנבדק אוכל, שותה ומתנהג כרגיל ועל ידי כך המידע המתקבל הוא אמיתי ואמין ומשקף את המציאות.