עבור\י לתוכן המרכזי
עבור\י לתפריט המרכזי
תפריט לשינויישפות באתר
הגעת לתפריט הראשי, לחיצה על אינטר תעביר אותך אל לתוכן המרכזי
איזור התוכן המרכזי, לחיצה על אינטר תחזיר אותך אל ראש הדף
גוף וסגנון חיים בריא

אכילה נורמלית ( Normal Eating )

עברית | English | #
תקציר
בפירוט
מקורות

תקציר

אכילה נורמלית היא אכילה פיזית אינטואיטיבית, הקשובה לאותות פנימיים של הרעב והשובע של הגוף, בניגוד לאכילה המונעת מחסכים (תוצאה של השימוש בשפת הדיאטה) ואכילה רגשית כפייתית, המשתמשת באכילה כדי למלא או לפתור תחושות בלתי ניתנות להכלה.

האכילה הבנורמלית אכילה מאפשרת הנאה וחופש. שילוב הידע התזונתי בתהליך בחירת המזון. חופש מעיסוק אובססיבי במזון, בגוף ובהתנהגויות אכילה.

מידע כללי

מידע כללי

אכילה היא פעולה טבעית, שנועדה להזין את הגוף. אין דרך נכונה לאכול. האכילה הנורמלית מקפלת לתוכה מכלול של התנהגויות, המבטאות את תפיסת האדם את האוכל והאכילה, את סוגיית המשקל, התיאבון, וגם את מצבו הפיזי, הבריאותי ואת אורח החיים שלו. אחד יכול לאכול ארוחות גדולות ולהיחשב כאכלן נורמלי, ולצדו אחר שאוכל ארוחות קטנות ונחשב לכזה. באכילה נורמלית אין שיפוט של האוכל ושל האכילה, וזה הדבר היחיד שמגדיר אותה. אין ספירת קלוריות, אין מדידה של כמויות מזון, אין תחושות אשמה המלוות את האכילה ואין אכילה בולמוסית ופתאומית המללאת צרכים רגשיים. 

בעידן של שפע, מודל הרזון וההשגיות, אכילה נורמלית היא קשה להשגה. על מנת להשיג אכילה נורמלית, אדם נדרש להסתכלות פנימית עמוקה ולויתור על המקום שממלאת עבורו הדיאטה ולבניית מערכת יחסים בריאה עם האוכל ועם האכילה, שאפשרית רק בעזרת שינוי בהרגלי האכילה, מתוך הבנה של מערכת היחסים הזו. 

 

תלונות וסימנים

סיבות

מהלך וסיבוכים

בירור רפואי

כיצד להתכונן?

טיפול

סגנון חיים

מניעה

אצלנו בגסטרומד

מקורות

www.eatingdialoge.com