עבור\י לתוכן המרכזי
עבור\י לתפריט המרכזי
הגעת לתפריט הראשי, לחיצה על אינטר תעביר אותך אל לתוכן המרכזי
איזור התוכן המרכזי, לחיצה על אינטר תחזיר אותך אל ראש הדף
גוף וסגנון חיים בריא

מיקרוביום ( Microbiom )

שלח לחבר
Close
דוא"ל שלך: דוא"ל של החבר:
 
עברית | English | #
תקציר
בפירוט

תקציר

מערכת העיכול מאוכלסת בטריליוני חיידקים המהווים פי 10 יותר תאים ופי 100 יותר חומר גנטי [DNA] מאשר כל גוף האדם גם יחד. לכן, מערכת מורכבת זו נקראת סופר אורגניזם. היחסים בין חיידקים אלו הם תולדה של יחסים מורכבים וממושכים ויש להם תפקיד חשוב ומורכב בתפקוד התקין של הגוף.

מחקר פורץ דרך של ד"ר ערן אלינב ופרופ' ערן סגל ממכון ויצמן, מראה שאין אף פריט מזון שאפשר לחזות את השפעתו על כלל האנשים וכי הסיבה לשונות הזאת היא המיקרוביום: הרכב חיידקי המעיים, הייחודי לכל אדם ומהווה מעין "גנום שני" שלנו. 

זהו מחקר התזונה הגדול מסוגו בהיסטוריה. 1,000 אנשים אכלו במשך שבוע את מה שהם נוהגים לאכול, כשהם מחוברים למוניטור זעיר. בכל חמש דקות ביצע המוניטור מדידת סוכר (ובסך הכל 2,000 בדיקות לכל משתתף), וכיוון שהמשתתפים דיווחו בזמן אמיתי על כל מה שאכלו, אפשר היה להתאים כל מדידת סוכר למזון שנאכל.

התוצאות היו דרמטיות: ראשית, התברר, שאין אף פריט מזון שאפשר לחזות את השפעתו על כלל האנשים. רמות הסוכר של 60% מהנבדקים נסקו גבוה יותר בתגובה לאורז מאשר לגלידה. אנשים הפגינו שונות כל כך גדולה בתגובה לאותם מזונות, עד שמה שהיה טוב לאדם אחד יכול היה להיות רע לאחר, ולהפך.

במילים אחרות, שוב התברר שכל אדם הוא ייחודי ואין לך שניים זהים, גם כשמדובר בתזונה, והשונות בתגובות האנשים קשורה, בין היתר, לשונות באוכלוסיות החיידקים שלהם.