דיאטת הרופא (Diet Physicain)

דיאטת הרופא הינו תפריט מותאם אישית המקפיד על אכילת מגוון מוצרי מזון ובתדירות גבוהה כשמטרת הדיאטה היא לא לגרום לאדם מצב של רעב בניגוד לשאר הדיאטות שמכניסות את הגוף למחסור ושינוי קיצוני בתזונה.

מידע כללי

קיימות מספר בעיות בסיסיות האופייניות לדיאטות באופן כללי ומהן נמנעת דיאטת הרופא.

להלן פירוט הבעיות והאופן בו מתמודדת איתן "דיאטת הרופא":

הבעיה המטבולית

במהלך כל דיאטה גוף האדם חש במחסור המתורגם לרעב. במצב זה הגוף חוסך באנרגיה. בשל חסכון זה בתום כל דיאטה ישנה נטייה לחזור למשקל הקודם ואף לעבור אותו. מטרתה של דיאטת הרופא היא להימנע ממצב זה על ידי תדירות אכילה גבוהה ומאוזנת המונעת את תחושת הרעב ולכן את התגוננות הגוף מפניה

מחסור תזונתי

הבעיה השנייה האופיינית לדיאטות רבות הינה ההימנעות מסוגי מזון רבים ושונים. הימנעות זו גורמת לרצון עז להשלמת מזונות אלו או גרוע מכך, למחסור תזונתי. מטרתה של דיאטת הרופא היא יצירת תפריט מגוון הנמנע מבעיה זו.

בעיית הסוכר

על מנת לרדת במשקל תוך שמירה על בריאות הגוף יש לשמור על רמת סוכר מתונה בדם. כאשר רמת הסוכר בדם גבוהה, הגוף מפריש במהירות כמות גדולה של ההורמון אינסולין שתפקידו לווסת את רמת הסוכר, אך הוא גם משמש כהורמון אנאבולי (בונה). פירושו של דבר הוא שהאינסולין גורם לעודפי המזון להיאגר בגוף. מצד שני, כאשר רמת האינסולין בדם נמוכה נוצרת תחושת רעב או רצון עז למזון מתוק. לכן, כשאנו אוכלים מזונות העשירים בסוכר, נוצרת תחושה של "רכבת הרים אנרגטית"; רמת הסוכר עולה במהירות ומביאה לאגירת השומן בגוף ואז יורדת במהירות ומביאה לרצון עז במאכל מתוק וחוזר חלילה.

מסיבה זו בדיאטת הרופא נמנעים ממאכלים העשירים בסוכר פשוט וממזון מעובד ומקפידים על אכילת מזונות הגורמים לשחרור אנרגטי איטי. על ידי כך, רמת האינסולין המשוחרר עולה באופן הדרגתי. עלייה הדרגתית זו מקטינה את תחושות הרעב מצד אחד ואת אגירת השומנים בגוף מצד שני.

שינוי קיצוני

הבעיה האחרונה האופיינית לדיאטות באופן כללי היה השינוי הקיצוני באורח החיים של האדם המונע ממנו התמדה בתכנית ההרזיה. כאמור, דיאטות רבות שוללות סוגי מזון שונים או מגבילות את צריכתם. בנוסף לכך, דיאטות רבות מתבססות על אכילת מזונות שונים ומשונים שאינם נמצאים בהישג יד ולא ניתן לקנותם בסופרמרקט או במכולת השכונתית. כמובן שעקב כך נוצר קושי להתמיד בתכנית ההרזיה. מעבר לכך, עסקי הדיאטות הולידו עד היום אלפי פתרונות "קסם" הגורמים להשקעת כספים רבים כשהמרוויחה העיקרית היא כמובן תעשיית הדיאטות, בעוד האדם הפשוט אינו מקבל את מבוקשו ולא מוריד במשקל.

דיאטת הרופא פועלת בצורה שונה. היא מתמקדת בהתאמת תכנית ההרזיה לכל אדם באופן אישי. היא נמנעת משינויים קיצוניים באורח חייו של האדם ומהשקעת מאמץ או כספים מיותרים. דיאטת הרופא אינה דוגלת בשינוי תזונתי זמני אלא באימוץ אורח חיים מלא ושלם אשר יחזיק מעמד לכל החיים. דיאטת הרופא אינה מאמינה בפתרונות קלים אלא בירידה מתונה במשקל ללא הרעבה עצמית וללא הפיכת חיינו לסיוט.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​