דיאטת מזלגות במקום סכינים (Diet – The FOK Diet)

תזונת מזלגות במקום סכינים (Forks over Knives) החלה למעשה את דרכה בספר, שהפך ברבות הימים לסרט המתעד את התזונה המערבית ואת השלכותיה על בריאותינו. הספר/סרט בוחן את הטענה הבסיסית שרוב, אם לא כל המחלות הניווניות שמשפיעות עלינו, יכולות להימנע ולהירפא רק על ידי החלפת התזונה המערבית, המבוססת על מזונות מהחי ומזונות מתועשים ומעובדים.

מידע כללי

הסרט מבוסס על מחקר של שני רופאים וחוקרים אמריקאים – ד"ר קולין טי-קמפבל וד"ר קולדוול אסלסטיין., שהקדישו את חייהם כדי לחקור כיצד יוכלו למנוע את ניתוח הלב הבא. את המחקר החליט ד"ר אסלסטיין לבצע כשהבין שבתפקידו כקרדיולוג הוא אמנם מרפא לבבות מדי יום, אך לא עושה דבר כדי למנוע את הניתוח הבא.

שני החוקרים גילו במהלך מחקר של עשורים שהבריאות מושפעת במידה רבה ומכרעת מהתזונה, ובעיקר שתזונה מבוססת חלבונים מהחי תורמת במישרין למחלות כמו מחלות לב וכלי דם, סוכרת ועוד.

יוצרי הסרט מלווים את החוקרים לאמריקה ולסין ודרך המסע מגלים, לטענתם, את האמת שכל חברות התרופות מנסות להסתיר: שינוי בתזונה הוא מציל חיים. הסרט מכיל ראיונות עם חולים שנרפאו בעזרת שינוי בתזונה ובעזרת שיטותיהם פורצות הדרך של שני החוקרים. בסרט מתראיינים חוקרים מובילים בתחומם והוא צולם בארה"ב, קנדה ובסין.

תלונות וסימנים

למי מומלצת הדיאטה

על פי החוקרים, הדיאטה מומלצת לכל אדם באשר הוא, כולל ילדים.

טיפול

הדיאטה

מומחי "מזלגות במקום סכינים" מקדשים את התזונה המלאה, הצמחונית, לא מעובדת רובה ככולה, מבוססת פירות, ירקות, תבואה מלאה (חיטה, אורז וכ"ו), פקעות וקטניות.

תזונה זו מוקיעה, או לפחות ממזערת בתפריט מזונות כמו קמח לבן, סוכר לבן ושמן, כמו גם מזון מן החי – עוף ובשר, דגים, מוצרי חלב, ביצים.

מוצרי חלב, למשל, אינם בריאים על פי דיאטה זו, בין אם הם אורגניים ובין אם לאו. הם מכילים סטרואידים והורמונים התורמים להתפתחות סרטן, חומרים מאיצי גדילה, חומרי הדברה, קוטלי עשבים ופטריות, תרופות וטרינריות, שאריות אנטיביוטיקה, חומרים משמרים ותוספים למיניהם. חלבון מן החי, שומן וכולסטרול כולם תורמים להתפתחות מחלות לב, סוגים מסוימים של סרטן, סוכרת ומחלות כרוניות אחרות. עוד נמצאו מוצרי חלב כמעוררי דלקת. כל יתרון שבשלו אנו צורכים מוצרי חלב, כמו למשל סידן, מצויים בתזונה הצמחונית.

דגים אינם בריאים משום שהם מכילים מזהמים כמו DDT, כספית, דיוקסין ומזהמים אחרים. בנוסף, הם מכילים חלבון מן החי, התורם להתפתחות מחלות כרוניות, וחסרים בהם סיבים תזונתיים, פיטוכימיקליים ונוגדי חמצון המצויים בשפע בתזונה צמחונית מלאה.

מקורות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​