חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תרופות – טיפול (Drug therapy)

הטיפול התרופתי הוא עדיין הבסיס לטיפול הרפואי.

על מנת להצליח בטיפול באופ מלא יש להקפיד על כללים רבים:

כיצד לקחת את התרופות [פרמוקנטיקה]
תרופות ומזון
בטיחות מעקב אחרי תךופעות לוואי
טיפול אישי [פרמוקוגנטיקה]

מידע כללי

תרופות ומזון
איך השאלות החשובות כיד לקחת את התרופות ביחס לאוכל. חשוב להיות זהיר ולא לערבב תרופות. מזונות מסוימים. סוגי מאכלים מסוימים עלולים לעכב, להאיץ, להקטין או להגדיל את ספיגת תרופה . מאידך נטילת תרופות על בבטן ריקה עלולה לגרות את רירית הקיבה.

מומלץ לקרוא בהוראות התרופה המצורפות האם עדיף ליטול את התרופה לפני האוכל או אחריו.

באופן ספציפי יש לשים לב :

מיץ אשכוליות – יש להימנע ​​ממיץ אשכוליות בעת נטילת סטטינים מסוימים לטיפול בכולסטרול גבוה – במיוחד סימבסטטין ( זוקור ) atorvastatin ( ליפיטור) – או חוסמי תעלות סידן מסוימים , כגון פרוקרדיה. יש גם להימנע ממיץ ​​אשכוליות כאשר נוטלים ציקלוספורין תרופה למניעת דחיית איברים, וbuspirone תרופה נגד חרדה [בוספאר] . בגלל שמיץ מעלה את הרמה התרופה בדם עובדה העלולה להגדיל את תופעות לוואי .

ויטמין K – אם אתה משתמש בקומדין התרופה לדילול הדם (קומדין ), חייבים להקפיד על התזונה של ויטמין K ולכן יש להימנע מאכילת כמויות גדולות של מזונות עשירים בויטמין K כמו: כרוב, תרד וכרוב ניצנים . אלה יכולים להפחית את האפקט הרצוי של קומדין .

מוצרי חלב – מזונות המכיל סידן מקטינים את ההשפעה של סוגים מסוימים של אנטיביוטיקה , כגון ציפרופלוקסאצין [ציפרוגיס levofloxacin ([לבוא] ודוקסיציקלין. הם גם יכולים להפריע לlevothyroxine הסמים החלפת תריס [ Synthroid , Levothroid] , ואחרים .

קפאין – חלק מהתרופות , בעיקר האנטיביוטיקה ציפרופלוקסאצין ( ציפרוגיס), להפריז בהשפעות של קפאין.

בירור רפואי

בדיקת גנטיות לראת הטיפול הרפואי בדיקות רמות התרופוה קביעת רמות המטובליטיים הפעילים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​