עבור\י לתוכן המרכזי
עבור\י לתפריט המרכזי
תפריט לשינויישפות באתר
הגעת לתפריט הראשי, לחיצה על אינטר תעביר אותך אל לתוכן המרכזי
איזור התוכן המרכזי, לחיצה על אינטר תחזיר אותך אל ראש הדף
מחלות ומצבים

משקל עודף ( Overweight )

עברית | English | #
תקציר
בפירוט

תקציר

השמנה מוגדרת כאגירת שומן בכמות גבוהה מהרצוי במידה העשויה לגרום לתחלואה או להחמיר מחלה קיימת. המדד הנפוץ להערכת השמנה וחומרתה הוא BMI. מדד זה מחושב על פי היחס בין הגובה למשקל בריבוע. 

undefined

מידע כללי
טיפול

מידע כללי

אולם ה-BMI אינו חזות הכל. בבואנו להעריך קשר בין השמנה לתחלואה עלינו להתחשב במחלות כרוניות, גיל, סיפור משפחתי, הרגלי אכילה, סוג ההשמנה ועוד.

מטרת המרפאה היא הערכת  מידת ההשמנה וגורמי הסיכון ע"י צוות רב תחומי, הצעת טיפול מותאם אישית והעשרת הידע של המטופל על מנת לאפשר שינוי אמיתי וממושך. טיפולים אלו עשויים לכלול תרופות, טיפול אנדוסקופי או ניתוח בריאטרי.

תלונות וסימנים

סיבות

מהלך וסיבוכים

בירור רפואי

כיצד להתכונן?

טיפול

הטיפול התרופתי:

ירידה במשקל ע"י דיכוי תחושת התיאבון  - Belviq (בלביק משפיעה על קולטנים ספציפיים במח הקשורים בתחושת השובע, טיפול כרוני בתרופה נמצא יעיל ובטוח עם ירידה במשקל של כ-5-10%, אינה מתאימה לשימוש בהריון, מחלת כליות מתקדמת ובשילוב עם מס' תרופות)

ירידה במשקל ע"י האטת התרוקנות הקיבה  - Saxenda (ניתנת כזריקה פעם ביום, מעלה רמות GLP-1 ומאטה את התרוקנות הקיבה, טיפול כרוני בתרופה נמצא יעיל ובטוח עם ירידה במשקל של 5-10%, אינה מתאימה לשימוש בהריון)

ירידה במשקל ע"י השפעה על תיאבון ומטבוליזם - Qsymia (שילוב של שתי תרופות המשפיעות על קצב מטבוליזם ותחושת תיאבון, טיפול כרוני בתרופה נמצא יעיל ובטוח עם ירידה במשקל של 5-10%, אינה מתאימה לשימוש בהריון, חולי לב ובשילוב עם מס' תרופות, אינה זמינה בארץ)

הפחתת ספיגת שומנים, דיכוי תיאבון, השפעה על מטבוליזםאחרות (קסניקל– הפחתת ספיגת שומנים, טיפול כרוני נמצא יעיל ובטוח עם ירידה במשקל של 5-10%, רזין – מאושרת לשימוש לשלשה חודשים בלבד, משפיעה על קצב מטבוליזם, זיבן – זמינה בארץ לסיוע בגמילה מעישון. נמצאה יעילה בירידה צנועה במשקל. בארה"ב זמינה בגרסה יעילה יותר בשילוב עם תרופה נוספת תחת השם קונטרייב) 

סגנון חיים

מניעה

אצלנו בגסטרומד

מקורות