אנטרוסקופית בלון (Balloon Assisted Enteroscopy)

בדיקת המעי הדק הסופי – בלון אנטרוסקופיה-Enteroscopy – balloon מאפשרת לראות את חלל המעי הדק הסופי במהלך בדיקת קולונוסקופיה.

בדיקה באמצעות אנדוסקופ הנועדה לצורך אבחון וטיפול במחלות המעי הדק.
האנדוסקופ הינו צינור דק וגמיש אשר בקצהו מצויה מצלמת וידאו זעירה. דרך תעלה ייעודית בתוך צינור האנדוסקופ מוחדר קטטר בלון הניתן לניפוח בעת הצורך. טכנולוגיה זו מאפשרת את התקדמות האנדוסקופ בתוך המעי הדק.

מידע כללי

עד לאחרונה היה קושי טכני ניכר להגיע לממצאים פתולוגים לאורך המעי הדק בשל אורכו של המעי ומיקומו האנטומי. היום קיים פתרון – בדיקה אנדוסקופית שמגיעה לכל מקום במעי הדק על-ידי שימוש במערכת אנטרוסקופיה עם בלון (Balloon Assisted Enteroscopy System).
הבדיקה משמשת לאבחון מקרים של אנמיה או איבוד דם בלתי מוסבר וכן נטילת ביופסיה וטיפול בממצאים חולניים כגון נגעים, פוליפים או גידולים ממאירים במעי הדק. הפעולה מבוצעת באמצעות אנדוסקופ הנקרא אנטרוסקופ.
בדיקת אנטרוסקופיה בשילוב קטטר (AB – Advancing Balloon), מאפשרת ביצוע אנטרוסקופיה לעומק המעי הדק. קטטר ייחודי זה מאפשר את התקדמות האנדוסקופ במעי הדק, כמו גם גישה נוחה ובטוחה. קטטר AB מוחדר דרך תעלת העבודה של האנדוסקופ בעת הצורך, ולפיכך אינו מצריך כל הכנה מוקדמת. השימוש בקטטר AB מאפשר גישה מהירה אל עומק המעי הדק וכן גם ביצוע יציאה מבוקרת לאחור. תוך כדי היציאה המבוקרת, קפלי המעי מתיישרים ומאפשרים גילוי טוב יותר של פתולוגיות במעי הדק – כפי שכבר הוכח בפרוצדורות קליניות. את הבדיקה ניתן לבצע דרך הפה או דרך פי הטבעת ובצורה זו לבדוק חלקים רבים לאורך המעי הדק. ההחלטה לגבי אופן הביצוע תהיה בהתאם לממצאים הקיימים. טכנולוגיה זאת נמצאת בשימוש שוטף במרכזים מובילים בעולם.

לסרטון המדגים ומראה את הטכנולוגיה – לחצו כאן

אצלנו בגסטרומד

למכון גסטרומד היכרות מעמיקה מאוד עם הטכנולוגיות השונות לביצוע אנטרוסקופיה – כולן מבוססות אנדוסקופיית בלונים. אצלנו במכון בחרנו לאמץ לשימוש את השיטה היעילה ביותר והנוחה ביותר לנבדק – שיטת שימוש בקטטר העובר דרך תעלת העבודה של האנדוסקופ. בשיטה זו החולה אינו נזקק להרדמה עמוקה , והבדיקה הינה קצרה הרבה יותר לעומת טכנולוגיות אחרות ולכן קלה הרבה יותר לנבדק והסיכון בה מינימאלי לעומת בדיקות אחרות מסוג זה. בדיקות מעי דק באמצעות טכנולוגיית קטטר AB מבוצעות במכון באופן קבוע, ואנו גאים להיות המכון הפרטי היחיד בישראל, ומהבודדים באופן כללי, המציע בדיקות מסוג זה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​